Pandemia ndryshon tendencën globale të konsumit, cilat po rriten dhe cilat po ulen

06/07/2020 9:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pandemia globale ka ndryshuar trendet e konsumit të prodhimeve bujqësore kudo në botë, por edhe në vendin tonë. Parashikimet globale nga FAO, që përfshijnë edhe Shqipërinë, tregojnë se përkundër paqartësive në fillim të pandemisë, zhvillimet e fundit tregojnë se për sezonin 2020/21 do të ketë furnizime normale. Prodhimi global i drithërave në vitin 2020 tejkalon rekordin e vitit të kaluar me 2.6%. Tregjet e ushqimit do të përballen me shumë muaj pasiguri për shkak të COVID-19, por sektori agro-ushqimor […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of