Pandemia nuk e lëkund “çimenton”, rindërtimi dhe infrastruktura japin optimizëm

11/01/2021 10:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Prononcim i kompanisë së prodhimit të tullave, “Antea Cement”   Të dhënat e fundit të INSTAT, mbi ecurinë e ekonomisë në 9 muaj të vitit 2020, treguan se sektori i ndërtimit ishte në tendencë të kundërt me gjithë sektorët e tjerë. Rritja e këtij të fundit në tremujorin e tretë të 2020 ishte 8.7% në raport me tremujorin e njëjtë të një viti më parë. Vrulli i ndërtimit është ndier gjatë gjithë vitit, ku me sy të lirë mund […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of