Pandemia përgjysmon prodhimin e birrës vendase

22/06/2020 12:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShitjet e prodhimit të birrës në vend, në muajt mars-prill ranë deri në 70%, ndërsa prodhimi u përgjysmua. Prodhuesit kryesorë pohojnë se te rënia e shitjeve ndikoi mbyllja e bareve, lokaleve, restoranteve, mungesa e turistëve dhe oraret e reduktuara të hapjes të marketeve. Rritja e stoqeve, shtimi i kostos së prodhimit dhe treguesit në rënie të shitjeve edhe në muajt maj-qershor, sidomos në zonat turistike, i bën edhe më pesimistë prodhuesit për përmirësim të situatës në muajt e verës. Ndërsa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of