Pandemia preku ATK-në dhe Doganën: Miliona euro më pak në buxhetin e shtetit

06/07/2020 9:36 AM 0 komente

Dogana e Kosovës dhe Administrata Tatimore e Kosovës kanë pësuar rënie në të hyra gjatë kohës së pandemisë. Këto dy institucione, që llogariten dhe burimet kryesore të buxhetit të Kosovës, kanë miliona euro më pak në arkë. ATK ka 26 milionë euro më pak të hyra, kurse Dogana ka mbledhur 61 milionë euro më pak.   Nga Prishtina, Fatos Shala Pandemia e koronavirusit, që nisi nga muaji mars i këtij viti, e pranishme ende në mbarë botën, ka shkaktuar probleme të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of