Pandemia rrit çmimet e apartamenteve në periferi

14/12/2020 8:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Çmimet e apartamenteve në periferinë e Tiranës janë shtrenjtuar sërish muajt e fundit, teksa tendenca e re pas pandemisë është largimi nga rrëmuja e qytetit. “Monitor” kreu një vëzhgim të tregut të banesave për pallatet e reja në ndërtim në disa zona, ku kërkesa e lartë nga pandemia dhe frika nga tërmeti rriti çmimet rreth 20% krahasuar me vjet. Në vende të tjera të kryeqytetit, çmimet nuk kanë ndryshuar, por ndërtuesit paralajmërojnë rritje të banesave në lejet e reja, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of