Pandemia si mjet për rrëmbimin e pushtetit

11/05/2020 12:12 PM 0 komente

Autokratët e shohin katastrofën si mundësi për shfrytëzim. Bota është e shpërqendruar dhe publiku ka nevojë për shpëtim. Kjo është ëndrra e një udhëheqësi diktatorial   E gjithë bota tashmë është përqendruar te COVID-19. Ndoshta ishte rastësi që Kina zgjodhi pikërisht këtë moment për të forcuar kontrollin e saj në zonën e kontestuar të Detit të Kinës Jugore, për të arrestuar protestuesit demokratë më të njohur në Hong Kong dhe për të manipuluar Ligjin Themelor të Hong Kongut. Por ndoshta […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of