Pandemia “than” edhe biznesin e ujit

13/07/2020 12:32 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shpresa e operatorëve mbetet stabilizimi në muajt e verës dhe ardhja e të huajve Shitjet e kompanive të ujit të pijshëm në periudhën e karantinës ranë deri në 50%, për shkak të mbylljes së bareve, lokaleve dhe restoranteve. Edhe rënia e eksporteve ishte në të njëjtat nivele. Hapja e strukturave të shërbimit ndikoi te përmirësimi i shitjeve të industrisë, por kompanitë shprehen optimiste për më shumë rritje të shitjeve në muajt e verës. Për tregun, temperaturat e larta dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of