Pandemia zhvilloi para tregtinë online në Shqipëri, mundësitë për më tej

15/02/2021 12:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlasin Christoph Ungerer dhe Alberto Portugal, Ekonomistë të Lartë në Bankën Botërore Christoph Ungerer dhe Alberto Portugal, Ekonomistë të Lartë në Bankën Botërore, këshillojnë hapat që duhet të ndërmarrë qeveria dhe sipërmarrja private për të zhvilluar më tej tregtinë dixhitale, e cila shënoi përparime pozitive gjatë pandemisë Covid-19   Pandemia e COVID-19 nxiti rritjen e tregtisë elektronike. A mund ta përdorin politikëbërësit dhe bizneset këtë zhvillim për rritje të mëtejshme? Në të vërtetë, si në shumë pjesë të tjera të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of