Para zgjedhjeve / Rriten shpenzimet për paga e koncesione ulen për investimet kapitale

22/07/2019 11:00 AM 0 komente

Performanca e shpenzimeve buxhetore është përkeqësuar më tej këtë gjashtëmujor, teksa nga të dhënat zyrtare të Ministrisë së Financave shihet se, janë ulur shpenzimet për investime dhe janë rritur shpenzimet për pushtetin lokal, të nxitura prej votimeve për pushtetin lokal. Janë rritur njëkohësisht dhe shpenzimet për paga, ndërsa për herë të parë këtë vit, buxheti ka kaluar me deficit, teksa shpenzimet u rritën me ritme më të larta sesa të ardhurat. Në periudhën janar-qershor, buxheti i shtetit shpenzoi 228,7 miliardë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of