Paradigma e financave

29/06/2015 11:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë dhënat e fundit zyrtare nga financat po i japin formë një shqetësimi më të madh sesa ai që tregojnë shifrat. Burimet e rritjes ekonomike po zhvendosen, por aty po gjejnë një mjedis të papërgatitur dhe “armiqësor” fiskal. Edhe si 5-mujor, të ardhurat nga tatimet dhe doganat krahasuar me pritshmëritë e qeverisë janë më të ulëta, rreth 11 miliardë lekë më pak. Krahasuar me një vit më parë, të ardhurat ishin në të njëjtin nivel. Argumenti i parë lidhet me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of