Paraliza politike në Spanjë dhe ndikimi negativ i saj

29/04/2019 10:50 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVotuesit duhet t’u japin socialistëve një shumicë qeverisëse, por me siguri kjo gjë nuk do të ndodhë   Kur në shkurt të këtij viti, Kryeministri socialist i Spanjës, Pedro Sánchez, nuk arriti që të miratojë buxhetin, atij nuk i mbetej zgjidhje tjetër përveç asaj që të thërriste zgjedhjet e menjëhershme. Qeveria e tij 8-mujore kishte befasuar shumë vetë. Shumë besonin se ajo do të zgjaste edhe më pak. Me vetëm 24% të vendeve në Parlament, por pa aleatë koalicioni, çdo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of