Parandalim, sa nuk është vonë!

29/08/2016 9:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTërmeti i fundit në Itali, me pasoja shkatërruese dhe humbjet e rreth 280 jetëve, ka hapur sërish librin e madh të asaj që është bërë dhe nuk është bërë, me shumë kapituj analizash e veprimesh. Shqipëria, njësoj si Italia, Greqia dhe Turqia është në një rajon në mes të pllakave tektonike që, sipas studiuesve, prodhojnë tërmet rreth 6 ballë gati çdo vit. Vendi i shqiponjave është përfshirë në zonën e kuqe në hartën botërore të goditjes nga fatkeqësitë natyrore, çka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of