Parashikimi ekonomik i Malit të Zi

14/01/2020 9:44 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRritja ekonomike mund të humbasë ritmin e arritur në tremujorin e dytë. Prodhimi industrial ra përsëri në shtator për shkak të një rënie të mprehtë të prodhimit, e cila ka të ngjarë të ketë vuajtur nga kërkesa e dobët e huaj nga industria europiane e automjeteve. Furnizimi me energji elektrike dhe gaz shënoi rritje, edhe hyrjet e turistëve vazhduan të zgjerohen me një ritëm të forte edhe gjatë tremujorit të tretë, edhe pse kjo e fundit ishte pak më e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of