Parku i Dubait

27/02/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPergjigjja e Lindjes se Mesme per nje park lojerash eshte nje super projekt qe quhet Dubailand. Dubailandi do të ndërtohet në një sipërfaqe 107 kilometra katrorë dhe me një vlerë prej 20 miliardë dollarësh. Vepra do të përfshijë 45 projekte mega dhe 200 projekte të tjerë të vegjël. Pasi të ketë përfunduar, ai supozohet të zërë një hapësirë më të madhe se Monako. Në të do të punësohen 300,000 njerëz në sektorë të ndryshëm, ku do t’u shërbehet rreth 15 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of