“Partnerët kanë kërkuar të përshtasim veshjet me standarde anti-COVID-19”

15/06/2020 9:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKrienko Memo, Administrator “Krienko Jeans”   Prodhimit të veshjeve sipas modelit dhe standardit të kërkuar nga partnerët ndërkombëtarë i është shtuar një kërkesë e re. Duhet të ketë masa anti-COVID, që do të thotë se veshjet duhet të kenë në përmbajtjen e tyre materiale që nuk lejojnë depërtimin e lagështirës në trup, duke lënë atë si bulëz në sipërfaqe, teksa kërkohet që të forcohet edhe rezistenca ndaj detergjentëve të fuqishëm dhe dezinfektuesve. Krienko Memo, administrator i Krienko Jeans, që prodhon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of