Pas dere…

15/10/2012 4:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe marrjen përfundimtare të statusit kandidat, që parashikohet në muajin dhjetor, Shqipëria garanton më shumë siguri dhe forcim të pozitës së saj gjeopolitike. Përfitimi direkt ekonomik do të përkthehet në më shumë investime të huaja, por për të marrë fonde të mëdha nga “portofoli” i BE-së, do të duhet të presim anëtarësimin e plotë Për herë të parë, marrëdhëniet diplomatike me komunitetin ekonomik europian u vendosën në vitin 1991, kur u nënshkrua edhe marrëveshja e tregtisë dhe bashkëpunimit. Më pas, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of