Pas recesionit, Denaj: Ekonomia do të rritet 5,9% në vitin 2021, turizmi do të vazhdojë të ketë ngërç

10/08/2020 11:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia këtë vit do të bjerë në recesion në nivelin e 4,3%, sipas ministres së Financave, Anila Denaj, për shkak të gjendjes së krijuar nga pandemia. Ministrja Denaj deklaroi se vitin tjetër, ekonomia do të rritet 5,9% dhe për 3 vitet e ardhshme mesatarisht 4,9%. Optimizmin, kreu i Financave e mbështet te rritja e konsumit nga investimet publike. “Në rishikimin e buxhetit të miratuar në Parlament, për këtë vit dhe vitin tjetër, parashikojmë mjaftueshëm realizim të investimeve publike që do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of