Pas stuhise!

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shefi ne detyre i OECD, Jørgen Elmeskov paraqet parashikimet per ekonomine, rritjen dhe inflacionin, pas stuhise se krizave financiare. Ulja e taskave ne SHBA dhe a duhet te nderhyjne qeverite ne treg per kontrollin e rritjes se çmimever Shume tremujore me nje zhvillim te dobet ekonomik karakterizojne shumicen e ekonomive te OECD-se (Organizates per Bashkepunim dhe Zhvillim Ekonomik). Ne te njejten kohe, kufiri i inflacionit do te qendroje i larte edhe per nje fare kohe ne te ardhmen. Ky […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of