Pas veriut, gjermanet rzaptojner edhe jugun

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria gjermane permes bankes se saj te zhvillimit KfW, ka zgjeruar aktivitetin e saj kreditues mbi energjine edhe ne pjesen jugore me nenstacione dhe linja transmetimi Pas nënshkrimit të disa kontratave me vlerë financimi rreth 115 milionë euro, për ndërtimin e linjave me Kosovën dhe Malin dhe sigurimin e digave në veri, qeveria gjermane përmes bankës së saj të zhvillimit, KfW, është pozicionuar tashmë edhe në jug të vendit, konkretisht në Sarandë dhe Gjirokastër. Zgjerimi gjerman në sektorin energjetik ka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of