Pasiguria për të ardhmen nga Covid-19, do të sjellë pasoja edhe te planifikimi familjar

11/05/2020 12:19 PM 0 komente

Për shumicën e familjeve shqiptare kthimi i jetës në normalitet do të jetë i vështirë. Psikologia Arlinda Shella shpjegon për “Monitor” se normaliteti i jetës do të vështirësohet nga adoptimi i sjelljeve të reja, si dhe gjendja ekonomike që do të sjellë shumë pasiguri në shumë familje. “Në izolime të tilla ku njerëzit rendin duke menduar për ekzistencën, është e vështirë të mos kesh ankth dhe pasiguri për të ardhmen”. Zonja Shella pohon se pasiguria ekonomike do të sjellë që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of