Pasiguritë për rritjen janë shtuar këtë vit, klima e biznesit duhet përmirësuar

13/01/2020 3:53 PM 0 komente

Presidenti i Universitetit Europian të Tiranës, Selami Xhepa, nuk parashikon ndonjë ndryshim të ndjeshëm në dinamikat e rritjes ekonomike këtë vit, kryesisht prej pasigurive të shtuara nga dobësitë në strukturën e rritjes, që nisën në vitin 2019 dhe nga pasojat negative që po vijnë nga tërmeti. Ai mendon se prioritete për vitin 2020 duhet të jenë reformat e klimës së biznesit dhe krijimit të besimit tek institucioni, tek ligji dhe shteti ligjor dhe eficienca e administratës publike. Gjithashtu është me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of