Pasqyra përballë Adriatikut

07/07/2014 1:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSa herë e pyesnin ish-ministrin demokrat të Financave, Ridvan Bode, se kur ekonomia shqiptare, e prekur edhe ajo nga ndikimi i krizës ndërkombëtare, mund të kishte pozitiv ritmin e rritjes ekonomike, ai thoshte: shikoni se çfarë do të ndodhë me Italinë. Dhe kishte një të drejtë. Të dhënat krahasimore që ai zotëronte tregonin se ecuria e ekonomisë shqiptare në paraqitje grafike ngjante si një kopje identike e ekonomisë italiane. Mund të ketë disa shpjegime, që rridhnin nga shkaqe të njëjta […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of