Patatja e Kukesit, mbetet ne gropa

05/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Niveli i ulet i marketingut dhe kostoja e larte e transportit pengojne shitjen e patates se Kukesit Kush shkon ne Kukes, apo me tej akoma ne Shishtavec fillon te dyshoje gjithje e me shume mbi origjinen e patateve qe tregtohen ne kryeqytet si te Kukesit. Patatet e njohura tashme ne te gjithe tregun shqiptar, por edhe ne Kosove per cilesine e mire dhe shijen e theksuar, nuk po arrijne te dalin ne treg, ndonese çmimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of