Pavarësia energjetike ka një çmim

06/04/2015 8:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet SELAMI XHEPA, ekonomist   Çështja e zhvillimit në burime energjetike është një nga sfidat më të mëdha të njerëzimit, veçanërisht burimet energjetike të qëndrueshme. Janë objektiv thelbësor i politikave ekonomike në veçanti në Bashkimin Europian. Duke qenë se burimet nga energjia e rinovueshme kanë kosto më të lartë se burimet e tjera, por që nuk krijojnë ndotje, vetë Bashkimi Europian dhe qeveritë e BE-së po subvencionojnë në mënyrë të ndjeshme zhvillimin e këtyre politikave. Subvencionet janë për të arritur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of