Pelegrinazh në kuadratin e gamës

20/04/2020 12:17 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Joe Stiglitz dhe FMN kanë bërë paqe midis tyre. Fondi duket se ka zbutur kritikët e tij më të ashpër   Nuk ka shumë vende pune që janë po aq të frikshme sa të qenët ministër i Ekonomisë i Argjentinës. Por Martín Guzmán, i cili u emërua në këtë post në dhjetor, ka dy përparësi, shkruan The Economist. Ai është një njohës i shkëlqyer i borxhit të paqëndrueshëm, që Argjentina e ka të lartë, përfshirë 44 miliardë dollarë borxh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of