Penalizimi i biznesit te ndershem

24/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dy ishin ngjarjet kryesore ekonomike të javës që sapo lamë pas. Nga njëra anë, qeveria miratoi ligjin për faljen fiskale (projekti për amnistinë, legalizimin e kapitaleve, nuk arriti të kalonte për shkak të mungesës së bashkëpunimit të opozitës). Ligji parashikon që çdo qytetari i falen të gjitha detyrimet e papaguara deri në datën 31 dhjetor 2010 dhe i jepet mundësia e legalizimit të mjeteve monetare të padeklaruara, si dhe përfitojnë ata që nuk kanë qenë të rregullt në pagimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of