Pension shtese nga ndermarrja

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Si funksionon e vetmja skeme e pensioneve shtese ne bizneset private ne Shqiperi. Rekomandimet, qe legjislacioni ne Shqiperi te parashikoje e nxise krijimin e skemave te tilla te pensionit nga ana e bizneseve Banka Kombetare Tregtare (BKT) eshte banka e pare qe afro gjashte vjet me pare themeloi nje fond te brendshem pensionesh per punonjesit e saj. Per te permiresuar akoma me shume treguesit e mireqenies sociale te punonjesve te saj dhe per te forcuar marredheniet e tyre me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of