Për 7 muaj, 420 milionë euro nga diaspora

16/10/2017 10:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjatë shtatë muajve të këtij viti në formë të remitancave në Kosovë kanë hyrë 420 milionë euro dhe krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar kemi 40 milionë euro më shumë remitanca. Duke u bazuar në të dhënat zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) shihet se gjatë muajit korrik, në formë të remitancave në vendin tonë kanë ardhur 60 milionë euro, nga kjo shumë 13.6 milionë euro përmes bankave komerciale, 24.6 milionë euro përmes agjencive për transferim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of