Per here te pare marreveshjet e shit-blerjes

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervista Flet Christian Canacaris, kryetar i FX Club Albania   Cila do të jetë e ardhmja e tregut sekondar në Shqipëri dhe çfarë propozoni jur Në këto momente tregu i letrave me vlerë, që kanë të ardhura fikse siç janë bonot e thesarit apo obligacionet, është shumë i varfër dhe shumë likuid. Ndërmjet bankave ne mund të numërojmë me gishtat e një dore se sa marrëveshje janë bërë ndërmjet tyre. Tregu sekondar kryesisht zhvillohet mes bankave dhe individëve në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of