Për një “fillim” të ri

23/07/2012 12:24 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKrijimi i një strukture të posaçme për falimentimin gjykohet nga juristët, si një hap i domosdoshëm që do të siguronte “daljen” ligjore të atyre bizneseve që do të përballen me këtë procedurë Falimentimi është një nga procedurat më të vështira me të cilën përballen bizneset. Zbatimi i tij në Shqipëri ka çaluar dhe rastet që po shkojnë drejt çregjistrimit përfundimtar në gjykatë, janë të pakta. Në pesë vitet e fundit numërohen rreth 300 raste të shqyrtuara për falimentim. Rreth 73 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of