Per nje qeverisje eficiente

13/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Tatjana Elezi Rishikimi i Funksioneve Publike, një proces që po përdoret gjithnjë e më shumë nga qeveritë Rishikimi i funksioneve publike (RFP) është një proces i vijueshëm, i cili ndërmerret herë pas here nga qeveritë dhe që ndikohet nga një sërë shkaqesh, të cilët mund të jenë: – Kriza globale aktuale dhe çdo situatë tjetër e rënies ekonomike rajonale ose globale. -Krizat e tjera buxhetore të shkaktuara nga faktorë të brendshëm dhe të jashtëm. Një i tillë mund të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of