Perballe paragjykimeve dhe reformave

22/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga ADRIAN CIVICI[1]   Debati aktual per standardet dhe ecurine e universiteteve shqiptare po prek nje nga pikat me nevralgjike te shoqerise shqiptare sot. Cilesia e studenteve dhe diplomave tona, apo siç mund te quhen ndryshe “standardet e produktit universitar”, jane ne qender te vemendjes se opinionit publik, aq me teper, te ndikuar edhe nga rezultatet e Keshillit Britanik te Akreditimit, te cilat provokuan vendimin drastik te Qeverise se Kosoves ndaj universiteteve private. Shume politikane, akademike e analiste, po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of