Përçarja që nxit krijimtarinë

11/05/2020 12:11 PM 0 komente

Pandemia po i lejon kompanitë e vogla të eksperimentojnë me ide të reja radikale. Disa prej tyre do të vazhdojnë pasi të ketë kaluar kriza   Kur vullkani Tambora shpërtheu në prill të vitit 1815, pluhuri dhe hiri që u përhapën në zonën që sot i përket Indonezisë, zunë diellin dhe ulën temperaturat globale, duke dëmtuar të korrurat kudo. Teksa çmimet e ushqimeve u rritën, dhjetëra mijë njerëz vdiqën nga uria dhe sëmundjet, shkruan The Economist. Me mijëra kuaj ngordhën, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of