Perdorimi i burimeve te jashtme-Fushe beteja e ardhshme e biznesit

18/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nenkontraktimi i burimeve te jashtme (Outsourcing), tashme eshte bere nje praktike mjaft e njohur dhe e perdorshme ne boten e biznesit. Mbi 50% e bizneseve ne Mbreterine e Bashkuar zbatojne kete mekanizem ne aktivitetet e tyre. Nevojat e biznesit jane gjithnje ne ndryshim per ti bere balle presionit dhe konkurrences. Per te qene me eficiente dhe konkurrues, bizneset, si ato te vogla dhe te medhate, kanë hedhur sytë nga nënkontraktimi i burimeve të jashtme si një zgjidhje e mundshme. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of