Përfaqësuesi i BERZH: Mjedisi, i papërshtatshëm për të bërë biznes

22/09/2014 11:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAmbienti për të bërë biznes në Kosovë është i papërshtatshëm dhe sfidues, për shkak të infrastrukturës së dobët, mungesës së furnizimit me energji elektrike dhe korrupsionit. Kështu ka thënë shefi i Zyrës së Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Anton Kobakov, në një intervistë televizive. Sipas tij, qeveria e ardhshme duhet të fokusohet në eliminimin e këtyre barrierave. “Problemi i furnizimit me energji elektrike duhet të zgjidhet sa më shpejt. Prioritet i dytë është infrastruktura, furnizimi me ujë, trajtimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of