Perfitimet e nje qeverisjeje me te mire

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Keler Gjika Nënkryetar i Bordit Drejtues të AMF Qeverisja e shoqerive aksionere (Corporate Governance) eshte nje koncept qe duhet te gjeje nje jehone gjithnje e me te gjere ne mjedisin e biznesit shqiptar. Nje qeverisje e mire sjell si rezultat qendrueshmeri dhe efikasitet ne aktivitetin e biznesit, me shume mundesi per te arritur ne burimet e kapitalit, vlere te rritur te shoqerive dhe te sektoreve, etj. Qeverisja e shoqerive aksionere lidhet me shpesh me shoqerite aksionere te listuara […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of