Përfundon verifikimi i kontabilistëve

07/09/2020 11:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Vetëm 309, nga 2300 zotërues titulli kalojnë procesin   Bordi i Mbikëqyrës Publike (BMP) ka njoftuar përfundimin e verifikimit të veprimtarisë së Kontabilistëve të Miratuar (#KM) që ushtrojnë profesionin të organizuar si persona fizikë ose si persona juridikë. Sipas njoftimit të Bordit, nga 2300 zotërues titulli dhe qindra subjekte juridike që ofronin shërbime kontabiliteti, vetëm 309 e kanë kaluar procesin. Ky verifikim konsiderohet si një nga reformat më të rëndësishme në formalizimin e ekonomisë dhe do të mundësojë krijimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of