Përjashtimi nga taksat i hoteleve me pesë yje do të dëmtojë industrinë ekzistuese

20/11/2017 1:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipërisë i mungon infrastruktura bazë (aeroporte, pastrimi i ujërave të zeza, menaxhimi i mbeturinave, përgjegjësi të qarta në të gjitha nivelet për zhvillimin e turizmit, etj.) për të zhvilluar me shpejtësi turizmi elitar, shprehet Zak Topuzi, nga Shoqata e Hotelerisë dhe Turizmit. Ai thotë se studimet e 15 viteve të fundit për sektorin e turizmit flasin për një zhvillim të moderuar të strukturave hoteliere, kryesisht ato me 3-4 yje, ndërtimin e një numri të kufizuar resortesh dhe zhvillimin e turizmit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of