Permiresimi qe erdhi nga eksportet

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDeficiti i llogarise korente ka shenuar ulje te ndjeshme ne vitin 2010, si rrjedhoje e permiresimit te bilancit tregtar. Por, prurjet e emigranteve vazhdojne te reduktohen dhe transferimet e fitimeve vijuan te jene te larta, edhe pse ne nje vit krize. Modeli vijon te jete jo i qendrueshem. Permiresimi i eksporteve nuk po arrin te qetesoje lekun Nga Ornela Liperi çdo e keqe e ka dhe një të mirë nga pas. Kriza ekonomike duket se ka ndikuar pozitivisht në deficitin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of