Përpëlitjet e tregut të reklamave

19/12/2016 3:51 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTelevizionet e mëdha po arrijnë të mbajnë reklamuesit, ndonëse po detyrohen të sakrifikojnë nga fitimet e tyre. Kohë më të vështira kanë ardhur për shtypin e shkruar, që vazhdon të vuajë largimin e lexuesve në favor të online, duke u bërë më pak tërheqëse për bizneset që duan të reklamojnë produktet. Reklamuesit e mëdhenj po mbajnë dorën, ndërkohë që hyrjet e reja mungojnë. Cili e kryeson garën e televizioneve dhe shtypit të shkruar, sipas të ardhurave e fitimeve. Si po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of