Perplasjet Microsoft-BE

20/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gjiganti i prodhimit te kompjuterave dhe programeve nen hetimin e vazhdueshem per abuzim me fuqine e tregut. Neelie Kroes, Komisionerja Europiane per Konkurrencen dukej ne siklet kur deklaronte se Komisioni Europian kishte dhene “denimin”e duhur per gjigantin e teknologjise se programimit Microsoft. Nje gjobe prej 899 milion euro iu faturua serish Microsoft-it nga Komisioni Europian kete here per mosbindjen e plotesimit te detyrimeve te vendosura nga Komisioni per te bashkepunuar dhe dhene informacion per konkurrentet brenda nje kohe te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of