Përputhja me standardet e integritetit në projektet e infrastrukturës së Ballkanit Perëndimor

12/07/2021 10:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShoqëria civile luan një rol të rëndësishëm për t’u siguruar që korrupsioni në projektet e infrastrukturës dhe prioritetet e gabuara të mos prishin një plan financiar prej 30 miliardë eurosh për Ballkanin Perëndimor, shkruajnë një grup autorësh, sipas Euractiv. Autorët – Albana Rexha, Aleksandar Macura, Ana Krstinovska, Ardian Hackaj, Gresa Smolica, Jelica Minic dhe Marko Sosic – përfaqësojnë disa grupe think tank që luftojnë për arritjen e integritetit në projektet e infrastrukturës. Deri në 30 miliardë euro do të financohen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of