Përse kompanitë teknologjike po punësojnë gjithnjë e më shumë njerëz me autizëm

26/08/2019 8:29 AM 0 komente

Sipas punëdhënësve, shkruan “Wall Street Journal”, gjendja e tyre i bën të përsosur për të zhvilluar inteligjenca artificiale dhe machine learning. Kjo është një arritje sociale dhe teknologjike   Sot, njerëzit e prekur nga autizmi, kanë më shumë shpresë për të hyrë në botën e punës. “Wall Street Journal” shkruan se, gjithnjë e më shumë kompani, të specializuara në teknologji të lartë në SHBA, po punësojnë njerëz me këtë çrregullim, pasi gjendja e tyre i bën veçanërisht të përshtatshëm të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of