Përse një marrëveshje globale është e nevojshme për të trajtuar problemin e plastikës

02/10/2017 11:44 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFatkeqësisht nuk ka gjeologë që të përcaktojnë se kur ka filluar e ashtuquajtura “Anthropocene”, epoka gjeologjike gjatë së cilës njerëzit kanë qenë ndikuesit kryesorë në mjedisin e planetit tonë. Por edhe pse nuk ka një datë të saktë se kur ka nisur kjo epokë, kudo ku gjeologët të hedhin sytë do të gjejnë dëshmi të qarta të asaj që njerëzit i kanë bërë mjedisit ku jetojnë, dhe një prej dëshmive më të qarta janë padyshim mbetjet plastike. Plastika është një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of