Përshpejtohet rimëkëmbja ekonomike në Eurozonë

29/05/2017 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjendja euforike ka përfshirë biznesin gjerman, ndërsa indeksi i veprimtarisë në Francë po arrin në nivele të larta. Besimi i biznesit është rritur në nivele shumë të larta si në Francë, ashtu edhe në Gjermani, gjë që ka ndikuar në nxitjen e rimëkëmbjes ekonomike të Eurozonës. Kalimi i Francës nga një vend me rritje të ulët ekonomike dhe me nivel të lartë të papunësisë është një falënderim ndaj Presidentit Emmanuel Macron, i cili u zotua gjatë fushatës së tij elektorale […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of