Përtej dinjitetit njerëzor

22/05/2017 1:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSi dhe kur do të përdoren paratë e investitorëve privatë në projektet e infrastrukturës. Partneritetet Publike-Private, premtimet dhe rreziqet e tyre Kur u hap autostrada me pagesë në Indiana (Indiana Toll Road) në vitin 1956, kjo rrugë që lidh Çikagon me Ohion dhe vendet e tjera në lindje, rreth 250 km e gjatë, kishte rreth tetë pika pushimi në të gjithë gjatësinë e saj, shkruan The Economist. Duke qenë se makinat po avancojnë nga dita në ditë dhe po harxhojnë gjithnjë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of