Pertej liberalizimit

06/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga ndikimi i heqjes se vizave ne transportin ajror detar e tokesor, tregti me pakice, kursin e kembimit, turizem, deri ne presionet mbi tregun e punes dhe hapesirat per biznes Liberalizimi i vizave me vendet europiane të zonës “Shengen”, jo vetëm që do të lejojë shqiptarët që të lëvizin lirisht në Europë, por do të japë ndikimet e tij edhe në ekonominë shqiptare. Mjaft sektorë të ekonomisë pritet që të kenë rritje të të ardhurave, kryesisht transporti i udhëtarëve, ndërsa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of