Pertej politikes

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Artan Gjata  Politikane dhe eksperte te njohur te fushes ekonomike dhe te biznesit shprehen per perfitimet afatshkurtra dhe afatgjata ekonomike te vendit tone nga marrja zyrtare e fteses, por njekohesisht terheqin vemendjen per thellimin e reformave.  Ministri i Ekonomise Genc Ruli  -Ministri i Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes, duke iu referuar pervojave te vendeve te ish-Bllokut Lindor, tashme te anetaresuara ne NATO, eshte shprehur se pret nje rritje te forte te investimeve te huaja brenda nje periudhe shume te shkurter. "Perfitimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of