Përzgjidhet konsulenti që do vlerësojnë mundësinë për PPP tek matësit e energjisë

12/12/2019 11:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Infrastrukturës dhe Energjisë bëri me dije se tashmë është zgjedhur konsulenti që do ta asistojë qeverinë shqiptare lidhur me politikat standarde dhe një strategji matjeje në sektorin e energjisë. Tenderi i hapur pak javë më parë ka rezultuar me pjesëmarrjen e pesë operatorëve ku në vend të parë është renditur bashkimi i operatorëve JV “AT Kearney Svetovanje” doo & “Abkons” ltd. Çmimi i kontratës është 257 mijë euro dhe ka një kohëzgjatje prej 9.5 muajsh. Në dokumentin ku […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of