Pese gjerat kryesore qe duhen pasur parasysh kur jeni ne kerkim te nje pune te re

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shumë pak mund të jenë njerëzit që kanë kenë të njëjtat preferenca lidhur me atë çka i bën të lumtur në punë, por megjithatë ekzistojnë disa stimuj për kënaqësinë me punën që janë universalë. Ekspertët kanë konkluduar se ka një numër faktorësh të përbashkët, që kanë rëndësi për punonjësit: lumturia, përshtatshmëria dhe mirëqenia në punë. Ata rekomandojnë që përpara se të hidheni në një punë të re, të merrni në konsideratë çdonjërin nga këto aspekte dhe t’i drejtoni këto […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of